Paweł Olszewski

Paweł Olszewski
Paweł Olszewski

dr Paweł Olszewski

Ortopedia - Traumatologia

Obecnie zastępca Kierownika Kliniki Chirurgii Ortopedyczno–Urazowej WSZZ Kielce UJK oraz starszy asystent w Klinice Urazowo - Ortopedycznej Mazowieckiego Szpitala Bródnowskiego WUM.

Ukończył studia na II Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej w Warszawie. Specjalizację odbywał w Klinice Ortopedii i Traumatologii Szpitala Dzieciątka Jezus Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Już na wczesnym etapie szkolenia specjalizacyjnego zainteresował się tematyką endoprotezoplastyki stawów. Egzamin specjalizacyjny zdał w roku 2012 z najlepszym wynikiem w sesji egzaminacyjnej. Autor i współautor prac naukowych o tematyce ortopedycznej i traumatologicznej. Od wielu lat w ramach pracy dydaktycznej prowadzi zajęcia ze studentami oraz jest wykładowcą na kursach specjalizacyjnych. Systematycznie podnosi swoje kwalifikacje zawodowe uczestnicząc w licznych kursach i konferencjach w kraju i za granicą.


Zakres wykonywanych operacji m.in.:

* Biodro - Endoprotezoplastyka stawu biodrowego z miniinwazyjnego dostępu przedniego MIS DAA. Kosmetyczny dostęp operacyjny (BIKINI). Operacje rewizyjne po endoprotezoplastykach stawu biodrowego.

* Kolano - Endoprotezoplastyka całkowita i jednoprzedziałowa stawu kolanowego. Operacje rewizyjne po alloplastyce stawu kolanowego Artroskopia stawu kolanowego w tym rekonstrukcje więzadłowe.

* Stopa - operacje palucha koślawego (HALLUX) z wykorzystaniem nowatorskiej metody płytki śródkostnej.

* Ręka - operacje przykurcz Dupuytrena, zawężające zapalenia pochewek ścięgnistych (palce „zatrzaskujące”, choroba de Quervaina, ganglion, zespół cieśni nadgarstka)

* Traumatologia - pełen zakres operacji urazowych kończyn górnych i dolnych.

Od 2007 bierze czynny udział w promowaniu i rozpowszechnianiu nowoczesnych technik miniinwazyjnych w protezoplastykach stawów biodrowych. Od roku 2009 krajowy, a od 2015 międzinarodowy trener - szkoleniowiec technik miniinwazyjnych stawów biodrowych. Jeden z najbardziej doświadczonych w kraju chirurgów wykonujących alloplastykę stawu biodrowego z dostępu przedniego. Od 5 lat z powodzeniem stosuje założenia technik małoinwazyjnych w zabiegach endoprotezoplastyki całkowitej i jednoprzedziałowej stawu kolanowego. Od 2016 roku szkoleniowiec na kursach chirurg-chirurg endoprotezoplastyk stawu kolanowego i biodrowego.

Specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Specjalizuje się w endoprotezoplastyce stawu biodrowego i kolanowego z wykorzystaniem technik małoinwazyjnych.

Copyrights ©2017: mgweb.pl - NovuMed